بستن
FA EN AR RU FR

فرم های مورد نیاز دانشجویان

کارشناسی ارشد

 

  • دانشجوی ترم اول

تا  پایان هفته اول دی ماه فرصت دارد تا برگ انتخاب استاد راهنما را تکمیل و به گروه تحویل دهد. پس از تعیین استاد راهنما از طرف گروه، دانشجو موظف است از طریق سامانه تحصیلات تکمیلی استاد راهنمای خود را انتخاب نماید.  

  • دانشجوی ترم دوم

حداکثر تا تیرماه فرصت دارند تا  درخواست تصویب موضوع پایان نامه ارشد را با جستجو در سامانه پیشینه پژوهش و نظارت استاد راهنما تکمیل و به گروه تحویل دهد. پس از تایید گروه دانشجو باید اطلاعات مورد نیاز را در سامانه تحصیلات تکمیلی وارد کند.   در طول تحصیل و قبل از برگزاری دفاع ضروری است دانشجو در 3 جلسه دفاع پایان نامه ارشد و کارگاههایی که دانشکده برگزار می کند شرکت نماید (به همراه داشتن کارت دانشجویی و " فرم تاییدیه حضور در جلسات دفاع و کارگاه"  جهت تایید ناظر تحصیلات تکمیلی ضروری است).   برای برگزاری سمینار حداقل ده روز  قبل از برگزاری سمینار دو نسخه آگهی تحویل دفتر دانشکده (جهت نصب در تابلو اعلانات) و نسخه الکترونیکی آن  در قالب ورد و پی دی اف برای مدیر گروه ارسال گردد.

آگهی سمینار

برخی نکات در خصوص انجام پایان نامه

  • چنانچه بعد از دانش آموختگی، دانشجو قصد استفاده و هر گونه بهره‌برداری اعم از چاپ مقاله، کتاب، ثبت اختراع و ... از پایان‌نامه خود را داشته باشد، لازم است تا از استاد محترم راهنما و گروه آموزشی مربوطه مجوزهای لازم را اخذ نماید. چنانچه در هر مقطع زمانی خلاف مورد فوق ثابت شود و یا مشخص گردد که پایان‌نامه دانشجو، کار پژوهشی خود دانشجو نبوده و قبلاً برای دریافت مدرک تحصیلی (هم سطح، پایین‌تر یا بالاتر) در سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی داخلی و خارجی ارائه شده ‌است دانشگاه گیلان می تواند مطابق با  ضوابط و مقررات رفتار نموده و به ابطال مدرک تحصیلی‌ دانشجو اقدام کند.

   ضوابط تدوین پایان نامه ارشد و نمونه فرمها   یک نمونه پایان نامه زی پرشین

برای انجام دفاع

ضروری است فرم مجوز دفاع  دو هفته قبل از برگزاری دفاع تکمیل گردد. همراه داشتن دو نسخه از پایان نامه، دو نسخه از مقالات پژوهشی مستخرج از پایان نامه(در صورت وجود) و  "فرم تاییدیه حضور در جلسات دفاع و کارگاه"  ضروری است. پس از تکمیل فرم مجوز دفاع، دعوت از هیأت داوران جلسه دفاع از پایان نامه (یک نسخه برای هر داور) تکمیل و به مدیر گروه تحویل گردد.  

حداقل یک هفته مانده به  دفاع

برگ ارزشیابی پایان نامه ( یک نسخه برای هر داور و استاد راهنما و مشاور)، صورتجلسه دفاع (7 نسخه) و صورتجلسه لاتین دفاع (2 نسخه)  با نظارت استاد راهنما تکمیل و به مدیر گروه تحویل داده شود.  

فرایند تسویه حساب ( پس از دفاع):

تمدید سنوات ترم ششم و بالاتر

  ضروری است دانشجو قبل از زمان انتخاب واحد ترم ششم و یا بالاتر درخواست خود را از طریق سیستم ارسال نماید. ضمنا  فرم تایید استاد راهنما  نیز بایددر درخواست بارگذاری شود

برخی مقررات آموزشی مقطع کارشناسی ارشد

  • دانشجو لازم است تا در هر ترم با نظر استاد راهنما حداقل 8 و حداکثر 14 واحد انتخاب نماید مگر آن که تعداد واحد باقی مانده از 8 واحد کمتر باشد. دانشجویی که واحد پایان نامه را اخذ می کند ضروری است در ترم های  آتی نیز آن را مجددا انتخاب نماید. قابل ذکر است که دانشجویی که در یک ترم انتخاب واحد نکند به منزله عدم مراجعه بوده و حکم اخراج دانشجو از سوی آموزش صادر می شود.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

فرمهای مورد نیاز دانشجویان کارشناسی ارشد

راهنمای   تاییدیه تحصیلی  دانشجویانی که در مقطع قبلی ار دانشگاه گیلان فارغ التحصیل شده اند.

متقاضیان طرح در کمیسیون موارد خاص

فرم رزرو سالن شهید کریمی 

فرم تقاضای خوابگاه برای تابستان96

فرم انتخاب واحد دانشجویان روزانه

فرم انتخاب واحد دانشجویان مهمان، انتقالی، شبانه، تمدید سنوات و کمیسیون موارد خاص

فرم ثبت نمره

فرم درخواست طرح در شورای آموزشی

فرم پروپوزال

فرم گزارش پیشرفت کار پایان¬نامه¬های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ارائه به کمیته تحصیلات تکمیلی گروه

تعهدنامة اصالت پایان‌نامه

فرم اصلاح عنوان پایان نامه

آموزش تصویری تهیه پیشینه پژوهش از طریق سامانه پیشینه پژوهش

فرمهای تعهد مورد نیاز برای تشکیل پرونده دانشجویان(انتقالی و ...)

فرم درخواست تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبل(ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی و آزاد)

فرم درخواست تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبل (ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور)

 

فرم های تحصیلات تکمیلی

  • دانشجوی ترم اول

تا  پایان ترم  اول فرصت دارد تا فرم تعیین استاد راهنما  را تکمیل و به گروه تحویل دهد. پس از تایید گروه دانشجو باید  از طریق سامانه تحصیلات تکمیلی  استاد راهنما را انتخاب کند.

  • دانشجوی در دوره آموزشی

با نظر استاد راهنما  به انتخاب دروس اقدام می کند.  پس از اخذ 16 واحد، دانشجو می تواند واحد آزمون جامع را اخذ نماید.

  • امتحان جامع تنها دو بار در سال برگزار می گردد که تاریخ برگزاری آن قبل از شروع سال تحصیلی توسط آموزش اعلام می گردد. عدم شرکت در امتحان جامع به منزله مردودی در امتحان جامع است و دانشجو تنها یک بار دیگر فرصت دارد تا در امتحان جامع شرکت کند. در صورتی که دانشجو دو بار در امتحان جامع مردود شود از ادامه تحصیل محروم می گردد.

قبل از شرکت در امتحان جامع، دانشجو  موظف است

دانشجو در صورت قبولی در آزمون جامع،  می تواند فرم شماره  6 (اعلام نتیجه قبولی آزمون جامع به دانشجو) را تکمیل و گواهی دریافت نماید. دانشجو در دوره پژوهشی دانشجو در اولین ترم پس از امتحان جامع، باید واحد پیشنهاده رساله دکتری را اخذ نماید. برای برگزاری جلسه پیشنهاده رساله دکتری  دانشجو باید :

  برخی قوانین مهم:

  • برای تمدید سنوات در ترم های 9 و 10   دانشجو باید به مدیر گروه اطلاع رسانی کند.
  • تمدید سنوات در ترم های بالاتر نیاز به اخذ مجوز از دانشگاه و پرداخت شهریه است. دانشجویی که تا پایان ترم 10  موفق به دفاع از رساله خود نگردد لازم است سه هفته قبل از شروع ترم جهت درخواست اخذ مجوز برای تحصیل، فرم های کمیسیون موارد خاص   را تکمیل و به آموزش دانشکده تحویل دهد. قابل ذکر است پس از اخذ مجوز از دانشگاه، دانشجو  باید  فرم انتخاب واحددانشجویان کمیسیون موارد خاص را تکمیل و به آموزش  دانشکده تحویل دهد.

دانشجویی که  درخواست دفاع از رساله خود را دارد لازم است

- تحویل اطلاعیه دفاعیه بصورت پرینت شده و فایل Pdf آن به مسئول تحصیلات تکمیلی دانشکده.

توجه : در تمامی فرم ها تمام حروف و اعداد به فارسی نوشته شوند (در صورتی که در عنوان رساله کلمه لاتین وجود داشته باشد، استفاده از کلمه لاتین بلامانع است).      

 

فرایند تسویه حساب ( پس از دفاع: )

دانشجو پس از دفاع و اصلاح رساله نامه طبق نظر داوران، ابتدا باید برگ کنترل و تحویل رساله دکتری را به تایید استاد راهنما  و داوران رساله برساند و آن را در ۲ نسخه (علاوه بر تعداد استاد راهنما و مشاور) تکثیر و صحافی نماید و سپس جهت تایید و ممهور شدن، به همراه چهار عدد CD  حاوی فایل کامل و یکپارچه رساله بصورت PDF و زیپرشین (یا word) به آموزش دانشکده مراجعه کند. یک عدد رساله و یا CD مورد نیاز کتابخانه دانشکده و دو عدد CD هولوگرام دار به همراه یک جلد رساله ممهور شده مورد نیاز کتابخانه مرکزی می باشد.

فرم تسویه حساب  داخلی بعد از تکمیل فرم کنترل رساله و رفع نواقص پرونده دانشجویی از آموزش اخذ و تکمیل گردد.   

تمدید سنوات ترم یازدهم و بالاتر

  ضروری است دانشجو قبل از زمان انتخاب واحد ترم یازدهم و یا بالاتر درخواست خود را از طریق سیستم ارسال نماید. ضمنا  فرم تایید استاد راهنما  نیز بایددر درخواست بارگذاری شود.

نمونه رساله دکتری زی پرشین

فرم های مورد نیاز دانشجویان دکتری

==================================================================================================

قابل توجه دانشجویان دکتری: واحد ارزیابی جامع به معنای آزمون جامع و پروپوزال دکتری می باشد، لذا دانشجویانی که تا کنون پروپوزال خود را ارائه ننموده اند، نمی توانند واحد رساله دکتری را در ترم جاری انتخاب نمایند و می بایست هر چه سریعتر نسبت به حذف آن اقدام نمایند. دانشجویان دکتری موظف می باشند هر شش ماه یکبار، یک گزارش کامل ا ز کارکرد خود به استاد راهنمای خود ارائه دهند. لازم به ذکر است که عواقب انجام ندادن این مسئولیت، به عهده دانشجو می باشد.

راهنمای تاییدیه تحصیلی  دانشجویانی که در مقطع قبلی ار دانشگاه گیلان فارغ التحصیل شده اند.

متقاضیان طرح در کمیسیون موارد خاص

فرم رزرو سالن شهید کریمی

فرم تقاضای خوابگاه برای تابستان 96

سایت های مورد نیاز

فرم انتخاب واحد دانشجویان روزانه

فرم انتخاب واحد دانشجویان مهمان، انتقالی، شبانه، تمدید سنوات و کمیسیون موارد خاص

فرم ثبت نمره

فرم درخواست طرح در شورای آموزشی

برگ کنترل و تحویل رساله دکتری

تعهدنامه اصالت رساله

شناسنامه دانشجوی دکتری

فرم درخواست صدور مجوز برگزاری امتحان جامع

فرمهای مربوط به امتحان جامع

فرم تعیین استاد راهنما

تقاضای دفاع از پیشنهاد عنوان رساله(فرم شماره 9)

نتیجه برگزاری جلسه دفاع از پیشنهاده رساله(فرم شماره 10)

فرم تقاضای دفاع از پیشنهاد عنوان رساله

فرم درخواست تصویب موضوع رساله دکتری

فرم گزارش پیشرفت کار پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ارائه به کمیته تحصیلات تکمیلی گروه

فرم ثبت و توصیف پایان نامه

فرم گزارش کتبی پیشرفت کار دانشجو به استاد راهنما

فرم تمدید سنوات دکتری

فرم گزارش فارغ التحصیلی دانشجویان دکتری ریاضی محض به انجمن ریاضی

تعهدنامه اصالت پایان نامه- صورتجلسه دفاع از رساله دکتری- صورتجلسه لاتین دفاع از رساله دکتری- اصلاح عنوان رساله- برگ ارزشیابی پایان نامه- برگ کنترل و تحویل رساله دکتری- چک لیست دفاعیه- صورتجلسه پرداخت حق الزحمه اساتید ممتحن مدعو- ضوابط تدوین رسالة دکتری و نمونه فرمها - فرم 16- فرم ثبت و توصیف پایان نامه- فرم درخواست صدور مجوز دفاع- فرم دعوت از داور مدعو- فرم دعوت از هیات داوران- فرم مجوز دفاع- گزارش ناظر منتخب شورای تحصیلات تکمیلی- الگوی فرستادن نسخه الکترونیکی رساله

نمره آزمون زبان برای دانشجویان دکتری

آموزش تصویری تهیه پیشینه پژوهش از طریق سامانه پیشینه پژوهش

فرم درخواست تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبل(ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی و آزاد)

فرم درخواست تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبل (ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور)

سه عدد سی دی حاوی اطلاعات word و pdf دو جلد رساله دکتری(تحویل به کارشناس تحصیلات تکمیلی)، یک جلد پایان نامه تحویل به استاد راهنما و یک جلد پایان نامه تحویل به استاد مشاور