بستن
FA EN AR RU FR

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کارشناسی ارشد

 

  • دانشجوی ترم اول

تا  پایان هفته اول دی ماه فرصت دارد تا  برگ انتخاب استاد راهنما را تکمیل و به گروه تحویل دهد. پس از تعیین استاد راهنما از طرف گروه، دانشجو موظف است از طریق سامانه تحصیلات تکمیلی استاد راهنمای خود را انتخاب نماید.

 

  • دانشجوی ترم دوم

حداکثر تا تیرماه فرصت دارند تا  درخواست تصویب موضوع پایان نامه ارشد را با جستجو در سامانه پیشینه پژوهش و نظارت استاد راهنما تکمیل و به گروه تحویل دهد. پس از تایید گروه دانشجو باید اطلاعات مورد نیاز را در سامانه تحصیلات تکمیلی وارد کند.

 

در طول تحصیل و قبل از برگزاری دفاع

ضروری است دانشجو در ۳ جلسه دفاع پایان نامه ارشد و کارگاههایی که دانشکده برگزار می کند شرکت نماید (به همراه داشتن کارت دانشجویی و " فرم تاییدیه حضور در جلسات دفاع و کارگاه"  جهت تایید ناظر تحصیلات تکمیلی ضروری است).

 

برای برگزاری سمینار

حداقل ده روز  قبل از برگزاری سمینار دو نسخه آگهی تحویل دفتر دانشکده (جهت نصب در تابلو اعلانات) و نسخه الکترونیکی آن  در قالب ورد و پی دی اف برای مدیر گروه ارسال گردد. آگهی سمینار

 

برخی نکات در خصوص انجام پایان نامه

  • چنانچه بعد از دانش آموختگی، دانشجو قصد استفاده و هر گونه بهره‌برداری اعم از چاپ مقاله، کتاب، ثبت اختراع و … از پایان‌نامه خود را داشته باشد، لازم است تا از استاد محترم راهنما و گروه آموزشی مربوطه مجوزهای لازم را اخذ نماید. چنانچه در هر مقطع زمانی خلاف مورد فوق ثابت شود و یا مشخص گردد که پایان‌نامه دانشجو، کار پژوهشی خود دانشجو نبوده و قبلاً برای دریافت مدرک تحصیلی (هم سطح، پایین‌تر یا بالاتر) در سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی داخلی و خارجی ارائه شده ‌است دانشگاه گیلان می تواند مطابق با  ضوابط و مقررات رفتار نموده و به ابطال مدرک تحصیلی‌ دانشجو اقدام کند.

 

 ضوابط تدوین پایان نامه ارشد و نمونه فرمها  :    یک نمونه پایا نامه زی پرشین 

 

برای انجام دفاع

ضروری است فرم مجوز دفاع  دو هفته قبل از برگزاری دفاع تکمیل گردد. همراه داشتن دو نسخه از پایان نامه، دو نسخه از مقالات پژوهشی مستخرج از پایان نامه(در صورت وجود) و  "فرم تاییدیه حضور در جلسات دفاع و کارگاه"  ضروری است. پس از تکمیل فرم مجوز دفاع، دعوت از هیأت داوران جلسه دفاع از پایان نامه (یک نسخه برای هر داور) تکمیل و به مدیر گروه تحویل گردد.

 

حداقل یک هفته مانده به  دفاع

برگ ارزشیابی پایان نامه ( یک نسخه برای هر داور و استاد راهنما و مشاور)،  صورتجلسه دفاع (۷ نسخه) و صورتجلسه لاتین دفاع (۲ نسخه)  با نظارت استاد راهنما تکمیل و به مدیر گروه تحویل داده شود.

 

فرایند تسویه حساب ( پس از دفاع):

فرم تسویه حساب  داخلی بعد از تکمیل فرم کنترل پایان نامه و رفع نواقص پرونده دانشجویی از آموزش اخذ و تکمیل گردد.

 

برخی مقررات آموزشی مقطع کارشناسی ارشد

  • دانشجو لازم است تا در هر ترم با نظر استاد راهنما حداقل ۸ و حداکثر ۱۴ واحد انتخاب نماید مگر آن که تعداد واحد باقی مانده از ۸ واحد کمتر باشد. دانشجویی که واحد پایان نامه را اخذ می کند ضروری است در ترم های  آتی نیز آن را مجددا انتخاب نماید. قابل ذکر است که دانشجویی که در یک ترم انتخاب واحد نکند به منزله عدم مراجعه بوده و حکم اخراج دانشجو از سوی آموزش صادر می شود.
  • دانشجویی که در ترم پنجم، تحصیل خود را به پایان نرسانده ضروری است برای تمدیدسنوات ترم ششم اقدام کند . لذا دانشجو بایستی فرم تمدید سنوات ترم ششم را تا قبل از زمان انتخاب واحد ترم ششم تکمیل و به مدیر گروه تحویل دهد.
  • چنانچه بعد از دانش آموختگی، دانشجو قصد استفاده و هر گونه بهره‌برداری اعم از چاپ مقاله، کتاب، ثبت اختراع و … از پایان‌نامه خود را داشته باشد، لازم است تا از استاد محترم راهنما و گروه آموزشی مربوطه مجوزهای لازم را اخذ نماید. چنانچه در هر مقطع زمانی خلاف مورد فوق ثابت شود و یا مشخص گردد که پایان‌نامه دانشجو، کار پژوهشی خود دانشجو نبوده و قبلاً برای دریافت مدرک تحصیلی (هم سطح، پایین‌تر یا بالاتر) در سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی داخلی و خارجی ارائه شده ‌است دانشگاه گیلان می تواند مطابق با  ضوابط و مقررات رفتار نموده و به ابطال مدرک تحصیلی‌ام دانشجو اقدام کند.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

فرمهای مورد نیاز دانشجویان کارشناسی ارشد

راهنمای   تاییدیه تحصیلی  دانشجویانی که در مقطع قبلی ار دانشگاه گیلان فارغ التحصیل شده اند.

فرم رزرو سالن شهید کریمی

فرم تقاضای خوابگاه برای تابستان ۹۶

فرم انتخاب واحد دانشجویان روزانه

فرم انتخاب واحد دانشجویان مهمان، انتقالی، شبانه، تمدید سنوات و کمیسیون موارد خاص

فرم ثبت نمره

فرم درخواست طرح در شورای آموزشی

فرم های کمیسیون موارد خاص ، مخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی

فرم پروپوزال

فرم گزارش پیشرفت کار پایان¬نامه¬های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ارائه به کمیته تحصیلات تکمیلی گروه

تعهدنامة اصالت پایان‌نامه

فرم اصلاح عنوان پایان نامه

آموزش تصویری تهیه پیشینه پژوهش از طریق سامانه پیشینه پژوهش

فرمهای تعهد مورد نیاز برای تشکیل پرونده دانشجویان(انتقالی و …)

فرم درخواست تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبل(ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی و آزاد)

فرم درخواست تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبل (ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور)